Polska na celowniku propagandy Kremla? Tak. Wiemy, co knuje Putin...

Artykuł
canva.com

Polska to bez wątpienia kraj, który - można śmiało powiedzieć - najbardziej zaangażował i dalej angażuje się w pomoc Ukrainie. Taki stan rzeczy zdaje się być nie pomyśli Kremla, który stosuje wobec naszego kraju coraz śmielsze posunięcia. O tym fakcie poinformował na Twitterze minister Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej. "Polska staje się jednym z wiodących celów Rosjan w ramach działań informacyjnych przeciwko Zachodowi, osadzonych w kontekście wojny na Ukrainie", napisał.

"Rosyjska propaganda kontynuuje wrogie działania informacyjne wobec RP. Polska staje się jednym z wiodących celów Rosjan w ramach działań informacyjnych przeciwko Zachodowi, osadzonych w kontekście wojny na Ukrainie", ocenił.

Ujawnił, że w naszym kraju "odnotowano ostatnio szereg aktywności o charakterze społecznym, wpisujących się w działania propagandowe Mińska". "Proimigranckie organizacje pozarządowe organizowały wydarzenia i wystawy, które uwiarygodniały kłamstwa białoruskich służb na temat RP i szlaku migracyjnego", czytamy.

Według Żaryna "infosfera RP była także w ostatnim czasie obszarem kontynuacji operacji wpływu pod hasłem 'to nie nasza wojna', w której polskie społeczeństwo jest zniechęcane do udzielania wsparcia Ukrainie".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy