Kaczyński: Pamięć o Grażynie Langowskiej będzie utrwalana, bo o takich ludziach trzeba pamiętać

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

Pamięć o Grażynie Langowskiej będzie utrwalana, bo o takich ludziach trzeba pamiętać. To oni stanowią utrwalanie historii poprzez ludzi. Szacunek to za mało, bo potrzebna jest pamięć, która pozostanie na zawsze – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej śp. Grażynie Langowskiej.

– Grażyna Langowska była działaczką opozycji, solidarności, byłą Posłanką Porozumienia Centrum, ale przede wszystkim była osobą o bardzo sprecyzowanych poglądach i silnym charakterze – przypomniał Kaczyński.

– Grażyna Langowska była kimś, kto czynił nasze ówczesne środowisko, klub polityczny czymś żywym, co funkcjonowało w wymiarze politycznym, ale i ludzkim – dodał.

Głos zabrał także premier Mateusz Morawiecki. – Grażyna Langowska, cicha legenda Solidarności, zwracała ogromną uwagę na kulturę i literaturę. Uczyła języka ojczystego. Zawsze miała w sobie siłę i chciała walczyć o wolność i człowieka – mówił.

– Chcę przywołać jej wielką dbałość o młodzież, o młodych ludzi, o kształcenie jej i wychowywanie. Przykładała ogromną wagę do tego, co pozwoliło naszemu państwu przetrwać, czyli do kultury i literatury – powiedział.

 

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy