Grochmalski w Republice: Rosja już przegrała tę wojnę, Putin o tym wie [wideo]

rob/td 21-09-2022, 20:56
Artykuł
canva.com

Rosja jest teoretycznie w stanie uzbroić i przygotować formację składającą się ze zmobilizowanych żołnierzy. Można powiedzieć, że może w pół roku przygotować siły uderzeniowe – mówił na antenie Telewizji Republika prof. Piotr Grochmalski, dyrektor Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej.

Dodał jednak, że jest to bardzo skomplikowany proces, a Rosja jest logistycznie państwem fatalnym. Trzeba też brać pod uwagę odpowiedź USA i państw zachodnich, w tym Polski – Powinniśmy przekazać to, czego Ukraina oczekuje, czyli ciężkie uzbrojenie, broń rakietową no i oczywiście systemy przeciwlotnicze, które będą gwarantowały Ukrainie bezpieczeństwo – mówił profesor. 

Podkreślił, że Rosja już przegrała tę wojnę. – To, co widzimy, to desperackie kroki Putina – wyjaśniał. Zdaniem profesora szokująca jest tu postawa Niemiec i Francji – Gdyby te dwa państwa na początku wojny dostarczyły, o co Ukraina prosiła, to być może wojna już by się zakończyła – skomentował. 

Odniósł się też do rozmów Władimira Putina z obecnym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. – Zaproponował mu rozbiór Ukrainy, więc uważał go za człowieka, którym można się posłużyć – ocenił.

Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy