Zaatakował nożem 16-latka w autobusie! Chłopiec wracał ze szkoły

Portal TV Republika, wch 18-04-2024, 15:00
Artykuł
TV Republika

Pod zarzutem usiłowania zabójstwa sąd aresztował mężczyznę, który w autobusie w Katowicach zaatakował nożem 16-latka, raniąc go w okolice brody i obojczyka. Życiu ani zdrowiu nastolatka nie zagraża niebezpieczeństwo – przekazała w czwartek policja.

Do przestępstwa doszło w autobusie linii M2, jadącym z Katowic do Dąbrowy Górniczej. „Na wysokości przystanku autobusowego Katowice-Strefa Kultury, 46-latek zagroził nożem nastolatkowi, który wracał ze szkoły do domu. W wyniku szamotaniny nastolatek został ranny w okolicach brody i obojczyka. Natychmiast na akt agresji zareagowali pasażerowie, którzy ujęli mężczyznę i powiadomili policję” - opisywała rzeczniczka katowickiej komendy komisarz Agnieszka Żyłka.

W trybie alarmowym na miejsce zostali skierowani policjanci z oddziału prewencji, którzy zatrzymali agresora. 46-latek był pod wpływem alkoholu. Przyznał również, że zażywał narkotyki. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala. Chłopiec został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - zaznacza policja.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nawet dożywocia.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy