Wkrótce kolejna edycja Studiów MBA „Bankowość i system finansowy”. Znamy opinie pierwszych uczestników programu

Sylwia 06-02-2024, 16:10
Artykuł
SGMK

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja rocznych studiów podyplomowych MBA (Master of Business Administration) „Bankowość i system finansowy” prowadzonych przez Szkołę Główną Mikołaja Kopernika we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Akademią Kopernikańską. Swoimi opiniami na temat studiów MBA podzielili się uczestnicy pierwszej edycji programu.

Studia Master of Business Administration prowadzone są przez czołowych polskich ekonomistów, specjalistów w dziedzinie bankowości i finansów, członków Akademii Kopernikańskiej oraz zagranicznych przedstawicieli banków centralnych. Wśród wyjątkowej kadry znaleźli się m.in. prof. Fabio Ghironi, prof. Harold James, prof. Barry Eichengreen, dr Oleksiy Kryvtsov, prof. dr hab. Henryk Wnorowski, prof. Fabrizio Giulimondi i wiele innych znakomitości.  Program studiów dedykowany jest przedstawicielom kadry zarządzającej – członkom organów statutowych, dyrektorom spółek handlowych i menedżerom, chcącym poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny ekonomii i funkcjonowania systemu bankowego w gospodarce, zarówno dotyczącego bankowości centralnej, jak i banków komercyjnych. Przybliżą także funkcjonowanie systemu finansowego w Polsce i na świecie, w tym zarządzanie portfelem inwestycyjnym oraz ryzykiem rynkowym.

Swoimi opiniami nt. studiów MBA „Bankowość i System Finansowy” w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika podzielili się uczestnicy pierwszej edycji programu, który trwa od czerwca ubiegłego roku i zakończy się w marcu 2024 r.

Cieszę się, że zdecydowałam się wziąć udział w studiach MBA. […] Spotkania prowadzą praktycy i naukowcy, specjaliści, którzy współtworzą system finansowy, bankowość i infrastrukturę informacyjną, na której te bazują. […] Jestem niewymownie zadowolona z możliwości spotkań z nimi i uczenia się od nich. Globalna perspektywa. System finansowy wiąże ze sobą cały świat. Dlatego z dużą satysfakcją przyjmuję międzynarodową kadrę wykładowców. Rozmawiamy z nimi o współpracy międzynarodowej w zakresie bankowości i finansów, dyskutujemy nad rozwiązywaniem specyficznych problemów pojawiających się globalnie” – mówi jedna z uczestniczek, zwracając uwagę na inny aspekt funkcjonowania tych studiów, umożliwiający nawiązywanie kontaktów zarówno z wybitnymi specjalistami, jak i innymi uczestnikami studiów. To „zżyta ze sobą społeczność. […] Kontakty na całe życie. Nie tylko uczestnicy studiów związują ze sobą swoje losy. Prowadzący spędzają z nami czas między zajęciami, są dostępni i chętni do współpracy. Z przyjemnością obserwowałabym, jak tworzyłyby się projekty, w których studenci rozwiązywaliby realne problemy występujące w świecie” – dodaje.

Kolejny uczestnik, który jest pracownikiem jednego z banków komercyjnych, ocenia: „Studia te postrzegam jako unikatową na polskim rynku możliwość pozyskania merytorycznej wiedzy w zakresie przedmiotu studiów”. Zauważa także, że „wyjątkową merytorycznie wartość gwarantuje im kadra banku centralnego, jako pełniącego szczególną rolę w systemie bankowym (…) i że mogą one stanowić istotny wyróżnik dla osób związanych zawodowo z bankowością czy rynkiem finansowym”.

Jeden z dyrektorów banku komercyjnego, zwrócił uwagę, że „Studia MBA, to „głębokie zanurzenie” w system finansowy i bankowość centralną. Niezwykle ciekawy materiał, prezentowany interdyscyplinarnie przez wybitne osobowości światowego TOPu naukowców oraz praktyków. To także networking i nawiązane relacje, które z nami zostaną, po tej niesamowitej intelektualnej przygodzie”. 

Natomiast Lilianna, pracująca na stanowisku Product Manager w banku komercyjnym, zauważa, że Studia MBA to wyjątkowe doświadczenie zarówno edukacyjne, jak i rozwojowe: „Zakres wiedzy z tematu bankowości, finansów oraz ekonomii, jaki poznaję w trakcie zajęć, odpowiada moim oczekiwaniom oraz jest przedstawiony w sposób inspirujący”. Zwraca również uwagę na wyjątkową kadrę wykładowców: „To międzynarodowa elita naukowców, praktyków i ekspertów. Stałym elementem zajęć są wykłady prowadzone przez specjalistów banku centralnego, co moim zdaniem doskonale wpisuje się w merytoryczny i praktyczny zakres studiów oraz dodaje unikalnej rangi całemu projektowi jakim jest Akademia NBP. Bezcenną wartością dodaną są dla mnie relacje z innymi uczestnikami studiów. Uczelnia stworzyła idealną atmosferę do kreowania skutecznego i wyjątkowego networkingu”. – dodaje. 

Bartosz, który jest na co dzień przedsiębiorcą, również pozytywnie ocenił Studia MBA w Szkole Głównej Mikołaja Kopernika w Warszawie: „Pragnę wyrazić wdzięczność wobec wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania tych unikalnych studiów. Szczególne podziękowania kieruję do Profesora Adama Glapińskiego, Prezesa NBP, który jest inicjatorem tych działań. Dzięki jego zaangażowaniu i determinacji mam przyjemność zgłębiać wiedzę z zakresu bankowości i systemu finansowego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, co dostarcza unikalnej i najbardziej aktualnej wiedzy. Jako przedsiębiorcy, wiele informacji jest dla mnie całkowicie nowych, jednak sposób ich prezentacji sprzyja zrozumieniu zaawansowanej dziedziny, jaką jest system finansowy. Klarowności dodaje wysoka wiedza merytoryczna prelegentów polskich i zagranicznych. Warto podkreślić niesłychanie wysoki poziom wiedzy i umiejętności pracowników Narodowego Banku Polskiego. Dostarcza to swego rodzaju poczucia bezpieczeństwa odnośnie finansów Polski, gdy ma się bezpośrednią styczność z tym, jak wielcy specjaliści stoją za sterami naszego banku centralnego. Jeszcze raz pragnę złożyć najszczersze słowa podziękowania dla wszystkich osób, dzięki którym mam możliwość uczestnictwa w tej wyjątkowej formule nauczania. Życzę dalszych sukcesów – państwa praca i zaangażowanie mają wielki sens”.

Z kolei dla Marka, eksperta bankowości inwestycyjnej, Studia MBA to brama do zdobycia zaawansowanej wiedzy z zakresu bankowości. „Międzynarodowa Kadra wykładowców, ich wiedza oraz praktyczne doświadczenie są inspirujące i kształtują nasze zrozumienie skomplikowanych zagadnień bankowości. Różnorodność perspektyw i globalny kontekst, jaki przynieśli ze sobą, wzbogacają moje spojrzenie na świat finansów. Słowa uznania kieruję dla pracowników NBP, którzy zdecydowali się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Ich praktyczna wiedza na temat regulacji, zarządzania polityka monetarną oraz dynamiki rynków finansowych jest bezcenna i nadała studiom autentyczny charakter, łącząc teorie z praktyką”.

*** 

Więcej informacji na temat Studiów MBA, można znaleźć na stronie https://www.sgmk.edu.pl/mba/.

Zainteresowani uczestnictwem w kolejnej edycji studiów MBA „Bankowość i system finansowy” mogą zgłosić się pod adresem e-mail: [email protected].

 

Źródło: Telewizja Republika/ Obserwator Finansowy

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy