W TVN minorowe miny. Kantar przedstawił niekorzystny dla „KO” sondaż

portal tvrepublika.pl 16-03-2023, 18:04
Artykuł
Telewizja Republika

Zjednoczona Prawica może liczyć na 31 procent poparcia, czyli o 3 punkty procentowe więcej niż przed miesiącem. Spadło natomiast poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, na którą w marcu chce głosować 26 procent badanych, wynika z opublikowanego w czwartek sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN 24.

Na największe poparcie może obecnie liczyć Zjednoczona Prawica, na którą swój głos oddałoby 31 procent pytanych, czyli o 3 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 26 procent głosów, co oznacza spadek o trzy punkty procentowe i jednocześnie spadek z pierwszego miejsca na drugie.

Konfederacja i Polska 2050 otrzymały po 9 procent głosów, co w przypadku Konfederacji oznacza wzrost o punkt procentowy, a dla formacji Szymona Hołowni - spadek o dwa punkty procentowe.

Do Sejmu weszłaby też Lewica, na którą zagłosowałoby 6 procent pytanych (wzrost o punkt procentowy), a pod progiem wyborczym znalazłaby się Koalicja Polska-PSL i Kukiz'15 - obydwa ugrupowania dostały po 2 proc. głosów, a także Porozumienie wraz z AgroUnię, które chciałoby poprzeć 1 procent badanych.

13 proc. nie miało zdania.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy