Pionier techno w Polsce wystąpi w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab w Katowicach!

Portal TV Republika, wch 23-11-2023, 16:30
Artykuł
mat. nadesłane

Po znakomitych koncertach Pawła Kulczyńskiego oraz Resiny przyszedł czas na kolejny koncert podsumowujący rezydencję artystyczną. Tym razem w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab swoją muzyczną twórczość zaprezentuje pionier techno w Polsce i jedna z najważniejszych postaci w świecie muzyki elektronicznej - Jacek Sienkiewicz. Artysta przedstawi autorską wizję trójwymiarowego, abstrakcyjnego świata równoległego, w którym słuchacze mogą spodziewać się… niespodziewanego. Koncert odbędzie się 25 listopada o godz. 19:00 i jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Soundscape, a parterami są Grupa Tauron, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Volvo Euro Kas

W trakcie trzeciej rezydencji artystycznej organizowanej przez fundację Soundscape w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab, Jacek Sienkiewicz, jeden z pionierów i jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny electro, zaprezentuje swoją autorską wizję dźwiękowych eksperymentów, które przeniosą słuchaczy w niezbadane zakątki muzyki elektronicznej. Od wczesnych brzmień acid i rave, aż po zaawansowane, dźwiękowe kompozycje, które mogły się udać się tylko w najnowocześniejszym Laboratorium Nowych Mediów w Europie. Jego zainteresowania muzyczne sięgają od reinterpretacji kompozytorów związanych ze słynnym Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia po współpracę z uznanymi artystami jak Ricardo Villalobos czy Atom TM. Artysta z pewnością zaskoczy swoją wszechstronnością, tworząc unikalne brzmienia poza konwencjami i trendami.

Po ostatnich przygodach z teatrem i eksperymentalnymi słuchowiskami, jestem podekscytowany, że mogę zaprezentować moją autorską wizję trójwymiarowego, abstrakcyjnego świata równoległego w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab. To będzie podróż pełna niespodzianek dla wszystkich, którzy doświadczą tego wyjątkowego koncertu – mówi Jacek Sienkiewicz.

Koncert odbędzie się już 25 listopada o godz. 19:00 w najnowocześniejszym w Europie Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab, które mieści w murach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
(ul. Raciborska 50). Wydarzenie jest bezpłatne, jednak obowiązują na nie zapisy. Formularz już teraz można znaleźć na Facebooku fundacji Soundscape.

Jacek Sienkiewicz urodził się w 1976 roku w Warszawie. Jest producentem muzycznym i z sukcesami prowadzi wytwórnię Recognition Records. W opinii rodzimej sceny klubowej jest pionierem techno w Polsce, a także uznawany jest przez wielu ekspertów za legendę sceny elektronicznej w Polsce i za granicą. W przeszłości miał okazję prezentować swoją muzykę fanom poprzez wytwórnie takie jak Cocoon, No. czy Atonal.

Źródło: mat. nadesłany

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy