Piąta ogólnopolska akcja sprzątania świata! #SprzątamyDlaPolski 2023

Sylwia Gawkowska 27-03-2023, 15:38
Artykuł
#SprzątamyDlaPolski

Prawie pół miliona osób - tylu uczestników wzięło udział w czterech dotychczasowych edycjach zainicjowanego przez Stowarzyszenie “Dla Polski” przedsięwzięcia. Akcja polega na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów i już wkrótce doczeka się swojej kontynuacji.

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbędzie się V edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Choć główną ideą wydarzenia jest uczyć młodych odpowiedzialności poprzez nawyki, organizatorzy przewidzieli także ekologiczne materiały edukacyjne oraz serie quizów i ciekawostek, które cyklicznie publikowane są w mediach społecznościowych inicjatywy “SprzątamyDlaPolski”. Wszystkie zarejestrowane grupy sprzątających otrzymają także certyfikaty uczestnictwa - dla najkreatywniejszych i najaktywniejszych grup przewidziane są dodatkowe nagrody od wybranych patronów wydarzenia.

Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych w każdym wieku oraz innych grup społecznych, także tych nieformalnych. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Koszt udziału jest całkowicie bezpłatny.

W latach ubiegłych w wielkiej akcji sprzątania świata pod szyldem #SprzątamyDlaPolski uczestniczyli nie tylko młodzi Polacy, ale także parlamentarzyści, influencerzy, znani dziennikarze i wiele, wiele innych osób.

 

Źródło: #SprzątamyDlaPolski

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy