PiS rośnie w sondażach. Tusk jest liderem, ale raczej się nie cieszy

portal tvrepublika.pl 27-03-2023, 22:00
Artykuł
PAP

No i kto by się tego spodziewał. Nawet wyborcza.pl musiała przyznać, ze polityka Donalda Tuska przynosi jego formacji klęskę za klęską. Przykładem tego jest najnowszy sondaż Kantar Public!

W marcowym badaniu Kantar Public Prawo i Sprawiedliwość znajduje się na pierwszym miejscu z poparciem 30 proc. Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 22 proc. Pozostałe partie ulokowały się w tej sondażowni z poparciem niższym niż 10 proc. Lewica i PL 2050 - po 8 proc. Konfederacja - 7.

Reszta ugrupowań wylądowała pod progiem - PSL z notowaniami 4 proc. Kukiz’15 - 3 proc. AgroUnia oraz Porozumienie - po 1 proc.

Nie są to jedyne hiobowe wieści dla Tuska. W badaniach CBOS zajął on, co prawda pierwszą lokatę, ale jako lider... nieufności. Zaufanie do szefa PO ma zaledwie 26 proc. respondentów przy 58 proc., dla których jest on całkowicie niewiarygodny.

Rośnie natomiast zaufanie społeczne do premiera Mateusza Morawieckiego, którego zaufaniem daży aż 43 proc. zapytanych przez CBOS. To dwa proc. więcej niż poprzednio.

Źródło: wyborcza.pl, CBOS, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy