PO usuwa z Internetu spot z obietnicą obniżenia podatków! Bo to tylko taka „przenośnia” była?

Portal TV Republika, wch 20-02-2024, 16:45
Artykuł
youtube

Z Internetu znika spot PO/KO, w którym przed wyborami padła obietnica podwyższenia kwoty wolnej do 60 tys. złotych i przeprowadzenia „najbardziej radykalnej obniżki podatków”.

Podczas kampanii wyborczej koalicja Tuska (obecna koalicja 13 grudnia) ogłosiła „100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów”. Był to, przypominamy, zbiór obietnic Tuska, które miały zostać zrealizowane w trakcie pierwszych trzech miesięcy rządzenia. Teraz większość z nich okazała się, jak to ostatnio stwierdził ostatnio jeden z prominentnych funków PO (dziwiąc się, jak można sądzić, łatwowiernym, którzy wzięli zapewnienia Tuska i jego akolitów dosłownie) "przenośniami", które, o ile będą w ogóle zrealizowane to w ciągu całej kadencji - czyli czterech lat.

Jedną z takich "przenośni" okazała się obietnica obniżka podatków i wzrostu kwoty wolnej do 60 tys. złotych. Spot zapowiadający, jak się teraz okazało, "gruszki na wierzbie", funkcjonariusze koalicji 13 grudnia pieczołowicie usuwają z mediów społecznościowych. W sieci jednak, towarzyszki i towarzysze partyjni, nic nie ginie.

Przypominamy więc: "Obniżymy podatki. Osoby zarabiające do 6000 zł brutto (także na działalności gospodarczej) i pobierające emeryturę do 5000 zł brutto nie będą płaciły podatku dochodowego. Podniesiemy kwotę wolną od podatku – z 30 tys. zł do 60 tys. zł., w przypadku podatników rozliczających się według skali podatkowej, w tym także przedsiębiorców i emerytów" i dalej: "Nauczycielu! Harujesz każdego dnia, a rząd zabiera ci coraz więcej? Wkurzają cię drożyzna i wysokie rachunki? Właśnie dlatego Koalicja Obywatelska, z myślą o was, przeprowadzi najbardziej radykalną obniżkę podatków. To będzie realna obniżka podatków. Takiej w Polsce jeszcze nie było. Gdy twoje zarobki nie przekraczają 6 tys. zł, to nie zapłacisz ani złotówki podatku przez cały rok. Dokładnie tak. I to bez względu na to, jaką pracę wykonujesz. A także, gdy prowadzisz swój własny biznes i rozliczasz się według skali. Każdy z was skorzysta na reformie kwoty wolnej od podatku".

Źródło: Twitter, Portal TV Republika, wch

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy