Na tak ciepły weekend czekaliśmy całą zimę... Sprawdź prognozę pogody!

Artykuł
canva.com

W oparciu o prognozę IMGW na najbliższe dni, można jako stwierdzić - ten weekend będzie ciepły. Taka pogoda z pewnością zachęcać do aktywności poza domem. W niedzielę już w całym kraju maksymalna temperatura powietrza przekroczy 10 stopni C. Wychodzi na to, że możemy już oficjalnie powitać ciepłą wiosnę!

Synoptycy przewidują, że w sobotę na północy i wschodzie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i miejscami duże. Natomiast w pozostałej części kraju małe i umiarkowane. Nad morzem możliwe są lokalnie słabe opady deszczu. 

Wiatr będzie umiarkowany, a okresami dość silny i porywisty z kierunków południowych i południowo-wschodnich. W rejonie Zatoki Gdańskiej jego porywy osiągną do 55 km/h, w rejonie Zalewu Wiślanego do 55 km/h. Z kolei wysoko w górach wiatr w porywach osiągnie do 60 km/h. Temperatura wyniesie od 7 st.C. na wschodzie kraju, od 8 st.C. do 14 st.C. na północy do 15 st. C na południowym-zachodzie kraju.

W niedzielę, na zakończenie weekendu w przeważającej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Z kolei w województwie małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim małe i umiarkowane małe. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich i południowych, a na południowym-zachodzie Polski miejscami porywisty. Temperatura wyniesie od 8 st.C. do 16 st.C.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy