Już jutro Narodowy Marsz Papieski w Warszawie. M. Żaryn o szczegółach! [wideo]

portal tvrepublika.pl 01-04-2023, 10:30
Artykuł
Telewizja Republika

"Cały czas w trakcie marszu będziemy słuchać przemówień papieża. Zostały wybrane już poszczególne cytaty. Będziemy zatem szli z Janem Pawlem II, bo będą szły z nami również jego relikwie", m.in. o takich szczegółach dotyczących jutrzejszego Narodowego Marszu Papieskiego mówiła w Telewizji Republika jego współinicjatorka - Małgorzata Żaryn. Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Wcześniej, gościem wydania specjalnego weekendowego pasma "Polska na dzień dobry", była druga z osób odpowiedzialnych za organizację wydarzenia - Barbara Konarska. 

Zobacz też:

"Wyruszamy o 11:00 z Ronda Dmowskiego. Ci, którzy przyjeżdżają do Warszawy, policja bardzo prosiła, aby autokary były oznaczone, że jest to autokar z osobami idącymi w marszu. Tak będzie po prostu łatwiej", przypomniała Żaryn.

Dalej, przeszła do omówienia programu jutrzejszego marszu.

"O godzinie 10 zaczynają się różne rzeczy - zaczynamy różańcem. Potem będą różne śpiewy, przede wszystkim pieśni, które kochał Jan Paweł II - "Abba, Ojcze", "Barka". Później czas na modlitwę. O 11:00 wyruszymy. Idziemy do ul. Królewskiej, skręcamy w nią, tam wyjdzie z marszu delegacja, aby pod Krzyżem Papieskim złożyć kwiaty, następnie dojdziemy do pomnika Wyszyńskiego, gdzie też złożymy kwiaty. Następnie pod tablicą papieską na św. Anny. Na Placu Zamkowym będzie przyrzeczenie. Cały marsz zakończy śpiew Marka Bałaty", opowiadała, dodając, że - "cały czas w trakcie marszu będziemy słuchać wypowiedzi papieża".

Jeśli chcesz wesprzeć inicjatywę, możesz wziąć udział w zbiórce. Całość środków przeznaczona będzie właśnie na organizację marszu -> TUTAJ.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy