Jest przełom. MRiPS zapowiada pieniądze dla osób z niepełnosprawnością

portal tvrepublika.pl 16-03-2023, 19:12
Artykuł
canva.com

Będzie nowe świadczenie wspierające dedykowane osobom z niepełnosprawnością, zapowiedziała w szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Opiekunowie będą też mogli dorabiać do świadczenia pielęgnacyjnego, dodała.

Marlena Maląg po spotkaniu z przedstawicielami osób z niepełnosprawnością przekazała na konferencji, że wśród wypracowanych w czwartek rozwiązań jest nowe świadczenie wspierające, które będzie dedykowane osobie niepełnosprawnej.

Wśród omawianych tematów była także – jak podała - możliwość dorabiania przez opiekunów do świadczenia pielęgnacyjnego.

"Mówiliśmy też, i ten dialog będzie dalej prowadzony, o ustawie o asystencji, nad którą trwają prace u pana prezydenta, który jest jej inicjatorem", wskazała.

Maląg zaakcentowała, że "najważniejszy jest konstruktywny dialog". "Konstruktywny dialog - to znaczy, że mówimy otwarcie o wszystkich sprawach, problemach i szukamy drogi, jak należy je rozwiązać", wyjaśniła.

"Zależy nam na rozwiązaniach kompleksowych, systemowych, przede wszystkim – prawo do godnego, niezależnego życia i osoby niepełnosprawnej, ale także opiekunów", podkreśliła szefowa MRiPS.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy