Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Sprint kajakowy [wideo]

portal TV Republika 25-06-2023, 19:44
Artykuł
Telewizja Republika

W kolejnym dniu relacji z Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 zawitaliśmy w Zalewie Kryspinów, gdzie odbywała się rywalizacja w kajakarstwie klasycznym. Zawody te ponadto toczyły się w randzie mistrzostw Europy i składały się z siedmiu konkurencji męskich oraz damskich. Do rozdania było 16 kompletów medali tegorocznych Igrzysk Europejskich. Trzy dni zmagań natomiast miały dostarczyć Polskim kibicom wiele radości i powodów do dumy. Rzeczywiście tak też było. Już podczas pierwszego dnia po mistrzostwo i złote krążki sięgnęły nasze cztery „Atomówki”, Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Faworyzowane Polki okazały się bezkonkurencyjne w zawodach K4 na dystansie 500 metrów.

Co ciekawe nasze kajakarki zdobyły wówczas pierwszy złoty medal dla Polski podczas tegorocznych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Dumy ze swoich podopiecznych nie krył szkoleniowiec kadry, Tomasz Kryk. Trener w rozmowie przyznał, że jego zawodniczki wykonały dobry, a nawet bardzo dobry bieg. Oczywiście, jak to w sporcie, zawsze jest nad czym pracować i jest jeszcze kilka drobnych elementów do poprawy. Pan Tomasz Kryk liczy jednak, że wszystko zgra się idealnie podczas docelowych zawodów w tym roku, a mianowicie podczas zbliżających się mistrzostw świata, które będą równocześnie szansą na wywalczenie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

Ponadto na podium, jako pierwsi w zawodach w Zalewie Kryspinów, stanęli Norman Zezula i Aleksander Kitewski, którzy wywalczyli brązowe medale w rywalizacji kanadyjkarzy na dystansie 500 metrów.

Nie były to oczywiście ostatnie medale dla Polski w kajakarstwie. Drugiego dnia po złoto w rywalizacji dwójek na dystansie 500 metrów sięgnęły Karolina Naja oraz Anna Puławska. Również krążek z tego najcenniejszego kruszcu zdobyła Dorota Borowska, która była najszybsza w wyścigu na 200 metrów. Dziś natomiast srebrny medal dołożyli od siebie Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski, którzy zajęli drugie miejsce w rywalizacji dwójek mieszanych C2 na dystansie 200 metrów.

Łącznie reprezentacja Polski rywalizację w kajakarstwie podczas tegorocznych Igrzysk Europejskich zakończyła z dorobkiem pięciu medali, trzema złotymi, jednym srebrnym i jednym brązowym.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy