Dla Lisa Tusk jest jak Chopin i Curie-Skłodowska w jednym

portal tvrepubika.pl 27-03-2023, 18:55
Artykuł
canva.com/Twitter/Tomasz Lis

Tomasz Lis, były redaktor naczelny "Newsweeka", znany jest od lat z, łagodnie mówiąc, niechęci do Prawa i Sprawiedliwości. Nawet jednak jak się coś, mówiąc już wprost, nienawidzi, to jest też coś (ktoś) co się kocha. Przedmiotem uwielbienia Lisa jest Donald Tusk, którego ostatnio porównał do... Chopina i Curie-Skłodowskiej, ale nie tylko.

Potężnemu niegdyś, a dzisiaj już tylko schorowanemu dziennikarzowi (jak pojemne, albo raczej POjemne - przynajmniej w tym przypadku - jest to słowo) zostały w odwodzie już praktycznie tylko media społecznościowe. Niczym Cambronne staje on jednak i tu w okopach, krzycząc wypowiedziane niegdyś pod Waterloo słowo. Dla wrogów Lis ma jedynie pogardę, dla przyjaciół zaś, a w zasadzie tylko jednego przyjaciela... wazelinę. 

Mowa jest oczywiście o Donaldzie Tusku. Oto kilka ostatnich wpisów Lisa traktujących o "naszym" byłym (i niech tak to już pozostanie) premierze: 

"Wystąpienia Tuska to najlepsze lekarstwo na niepokój o wynik wyborów. Gejzer energii, dawca nadziei. Jedni jęczą, drudzy walczą o zwycięstwo. Jak wy marzę o zwycięstwie. I jestem gotów o nie walczyć". 

 "Tusk, chce, umie, walczy. Dziś popieranie go to popieranie jedynej szansy na powrót do Polski normalności, jest to więc po prostu obowiązek".

 "Nie widziałem  jeszcze w Polsce polityka tak ciężko pracującego na wyborcze zwycięstwo jak teraz Tusk. Ale on sam tych wyborów nie wygra. Musimy mu pomóc, stanąć na polu  bitwy i podjąć walkę".

"Tusk rzeczywiście uciekł do Brukseli. Chopin i Curie- Sklodowska oraz Polański do Paryża, Gombrowicz do Buenos Aires, Miłosz do Ameryki, Łempicka do Kopenhagi, Paderewski do Wiednia, Rubinstein do Berlina, Boniek do Turynu, a Lewandowski do Dortmundu. Sami uciekinierzy".

Bezmiar lejącej się z wpisów Lisa wazeliny przyprawia o mdłości nawet największych wolenników obecnej opozycji. "Kult jednostki" - zapytał Leszek Balcerowicz.

Źródło: Twitter/Tomasz Lis

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy