Czarnek w Sejmie punktował Platformę. „Tylko kłamiecie” ZOBACZ [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

Dziś w Sejmie naprawdę zagrzmiało! Przemysław Czarnek bezpośrednio zwrócił się do Donalda Tuska i jego politycznych popleczników. "W związku z tym, że kłamiecie i zmyślacie, nie macie prawa mierzyć nas swoją bandycką, złodziejską miarą, bo nie wszyscy są tacy sami", padło z ust ministra edukacji. Oprócz tego, wypunktował rządy PO-PSL, jeśli chodzi o inwestowanie w edukację w okresie ich panowania. A raczej brak inwestowania...

Szef MEiN w Sejmie zwrócił się m.in. do lidera PO Donalda Tuska. "Panie Donaldzie Tusku, przywódco całej opozycji bez względu na liczbę list. Zechciał pan nagrać w swoim stylu, chamski filmik o 40 mln zł, które pana zdaniem spowodowały, że nie ma pieniędzy na szkoły, że jest bieda w szkołach, że nie ma inwestycji", powiedział Czarnek, po czym zaprezentował plansze z wykresami pokazującymi środki przeznaczone na edukację w ostatnich latach.

Minister podkreślał, że 5 mld 200 mln zł z Polskiego Ładu wsparło samorządową infrastrukturę edukacyjną. "Plus 170 mln zł w edukację niesamorządową", zaznaczył Czarnek.

Wskazując na podsumowanie ostatnich dwóch lat, powiedział, że "7,5 mld zł przez dwa lata od polskiego rządu przekazano na inwestycje w infrastrukturę edukacyjną, także informatyczną". "Panie Donaldzie Tusku, pani Szumilas, pani Hall powiedzcie państwo, w którym roku zbliżyliście chociaż do połowy tej kwoty? I macie czelność mówić, że 40 mln zł na organizacje samorządowe cokolwiek to zmieniają", grzmiał szef MEiN.

Prezentując kolejną planszę, minister podkreślił, że 2,5 mld zł w ciągu roku przeznaczono na opiekę psychologiczną. "18 tys. dodatkowych etatów, psychologów, pedagogów specjalnych w polskich szkołach. Panie Donaldzie Tusku, kiedy zbliżyliście chociaż do połowy tej kwoty?", pytał Czarnek.

Na kolejnym wykresie minister pokazał środki na subwencję oświatową. "64,4 mld zł w tym budżecie. To ponad 11 mld więcej niż w zeszłym roku. Kiedy zbliżyliście się chociaż do połowy tej kwoty? Nigdy", powiedział.

"To jest skala waszej zdrady polskiej edukacji: 1786 zlikwidowanych szkół, to jest wasze dzieło w edukacji", podkreślił Czarnek.

"W związku z tym, że kłamiecie i zmyślacie, nie macie prawa mierzyć nas swoją bandycką, złodziejską miarą, bo nie wszyscy są tacy sami", dodał.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy