24 Piknik Olimpijski na Warszawskim Żoliborzu! [wideo]

Portal TV Republika 28-05-2023, 09:14
Artykuł
Telewizja Republika

Redakcja sportowa udała się do Parku Kępa Potocka na Warszawskim Żoliborzu, gdzie odbyła się już 24 edycja Pikniku Olimpijskiego. Jest to jeden z największych i najważniejszych eventów sportowo-rekreacyjnych w Polsce. Wydarzenie to odbywa się co roku, a organizatorem jest Polski Komitet Olimpijski, przy oczywiście wsparciu największego sponsora polskiego sportu, koncernu PKN Orlen.

Piknik Olimpijski był otwarty dla wszystkich zwiedzających. Pojawiło się mnóstw rodzin z dziećmi, bo to właśnie w młodzieży tkwi największy potencjał na przyszłość naszego sportu. - W młodzieży przyszłość. Wszelkie animacje, eventy związane z promowaniem sportu wśród dzieci są dla nas, jako związku kolarskiego, bardzo ważne, dlatego też tutaj jesteśmy. Przede wszystkim zobowiązuje nas historia. Pierwszy medal olimpijski dla Polski zdobyła osada kolarska na 4 km, także mamy się tutaj czym pochwalić. - powiedział Sekretarz Generalny Polskie Związku Kolarskiego, Pan Cezary Jedliński.PKOL wraz z Polskimi Związkami Sportowymi przygotował ponad 50 sportowych stref, a w nich ponad 100 konkurencji i atrakcji dla wszystkich chętnych. Miała miejsce również strefa Polskiego Związku Sportu Tanecznego wraz z przedstawicielami Polish Breaking Team. To właśnie breaking, znany jako break dance, będzie jedną z zupełnie nowych dyscyplin sportowych na igrzyskach w Paryżu. - Droga tej dyscypliny do igrzysk była bardzo wyboista i długa. Dwa lata temu została podjęta decyzja przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski o to, by dopuścić breaking jako dyscyplinę sportową na igrzyskach w Paryżu. - przyznał Członek Zarządu Polskiego Związku Sportu Tanecznego, Pan Leszek Baranowski.Na miejscu rozmawialiśmy także z Prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Panem
Łukaszem Szeligą. Jak sam przyznał, zainteresowanie strefą sportów paraolimpijskich z roku na rok jest coraz większe. - Cieszę się bardzo z tego, że trochę nietypowe sporty, te paraolimpijskie wywołują zainteresowanie wśród ludzi. Sport paraolimpijski wyróżnia się swoją różnorodnością. - powiedział Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Pan Łukasz Szeliga.Tegoroczna edycja wydarzenia była nie zwykle wyjątkowa, bowiem odbyła się na rok przed Igrzyskami w Paryżu. Znicz olimpijski w stolicy Francji zapłonie dokładnie 26 lipca 2024 roku, a zmagania dobiegną końca 11 sierpnia. Reprezentacja Polski w całej dotychczasowej historii startów na olimpiadzie sięgnęła po 298. medali, z czego 72. z tego najcenniejszego kruszcu.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy