Ziemkiewicz: jeśli drgnie wam palec na atomowym cynglu, to wyparujecie [wideo]

Tomasz Domański 23-09-2022, 10:27
Artykuł
Telewizja Republika

Nie milkną echa groźby użycia broni jądrowej przeciwko Zachodowi ze strony Rosji. Władimir Putin zapowiedział, że jeśli NATO zbliży się i zagrozi integralności terytorialnej Federacji Rosyjskiej na terenach anektowanych przez Moskwę, armia nie pozostanie dłużna. "Oczywiście, że Putin straszy już od dawna. Nie jestem w stanie powiedzieć, w jakim stanie są arsenały atomowe Rosji, a w jakim stanie USA, ale myślę, że te drugie są w lepszym stanie", powiedział w poranku Republiki publicysta Rafał Ziemkiewicz.

"I myślę, że Amerykanie będą mieli wystarczająco duże gruczoły, żeby powiedzieć jasno i wyraźnie Rosjanom, że jeśli drgnie im palec na tym atomowym cynglu, to Rosja wyparuje, po prostu", dodał w rozmowie z Emilią Wierzbicki.

"Plan polityczny Putina jest wyraźny. On zamierza ogłosić, że te terytoria wolą referendum i wolą ludu są świętą ziemią rosyjską", mówił. I chodzi o to, aby "swoim rzucić hasło do wielkiej wojny ojczyźnianej, że znowu jak Napoleon, jak Hitler najechali +matuszkę Rasije+ i depczą buciory nazistów naszą ziemię pod Ługańskiem, pod Donieckiem", wskazał prześmiewczo Ziemkiewicz.

To po pierwsze, po drugie chodzi o to, aby "zagrozić całemu światu, że zgodnie z radziecką i odziedziczoną po związku sowieckim doktryną, kto wkroczy na terytorium rosyjskie to tego bombą atomową!" "Dla mnie to jest pytanie czy świat spęka przed taką groźbą, czy nie spęka".

Rafał Ziemkiewicz nawiązał też do ogłoszonej kilka dni temu częściowej mobilizacji. "Oczywiście jakaś tam ilość pijanych kałmuków, którzy są głęboko szczęśliwi, że zabiorą ich z ich wsi, dadzą szansę pogwałcić i ukraść pralkę, natomiast większość z tych dużych miast to pojedzie ten kto akurat nie ma chodów, nie ma układów albo podpadł jakiejś lokalnej władzy", stwierdził.

Dodał też, że "wojska z tego bytnego nie będzie zwłaszcza, że wiadomo w co Rosja to może uzbroić. Rosja ma nieprzebrane ilości sprzętu ale takiego już trochę przestarzałego".


Cała rozmowa także z innymi wątkami w oknie poniżej. Serdecznie polecamy!

 
Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy