Zabójstwo Adamowicza nie było polityczne. „Koniec tych insynuacji” [wideo]

portal tvrepublika.pl 19-03-2023, 10:00
Artykuł
Telewizja Republika

Pamiętamy, jak na przestrzeni lat, wielu polityków, jak i sprzyjające przede wszystkim opozycji media, rzucali oskarżenia ws. śmierci Pawła Adamowicza. A obrywało się przy tym najczęściej pewnej grupie dziennikarzy. Sąd stwierdził jednak, że zbrodnia ta nie była motywowana politycznie. "Uzasadnienie tego wyroku powinno temat zakończyć, że nie mieliśmy do czynienia z polityczną inspiracją z jakiejkolwiek strony", stwierdził dziś w porannym "W Punkt" na antenie Telewizji Republika poseł Marek Ast. Wszyscy goście red. Katarzyny Gójskiej jednym językiem przyznali, że "trzeba ograniczyć brutalizację języka w przestrzeni publicznej".

Stefan Wilmont za zamordowanie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, usłyszał wyrok: dożywocie z możliwością ubiegania się o warunkowe zwolnienie po 40 latach. W uzasadnieniu wyroku, sędzia Aleksandra Kaczmarek zastrzeżono jednak, że zabójstwo nie miało podłożona politycznego, choć taką narrację narzucało zarówno wielu polityków, jak i niektóre media.

Między innymi na ten temat w dzisiejszym programie "W Punkt" w Telewizji Republika dyskutowali politycy będący gośćmi Katarzyny Gójskiej. Marek Ast zwrócił uwagę na brutalizację debaty publicznej, jak i coraz częstsze wykorzystywanie ludzkich dramatów do bieżącej polityki.

"Uzasadnienie tego wyroku powinno temat zakończyć, że nie mieliśmy do czynienia z polityczną inspiracją z jakiejkolwiek strony. Sąd bardzo jasno powiedział, że ta osoba zaplanowała tę zbrodnię. To mógł być każdy polityk, chodziło o spektakularną zbrodnię na osobie znanej. Niestety, zdarzyło się to w stosunku do śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza", powiedział poseł partii rządzącej.

Jak zaznaczył Ast - "Ale w tym przypadku rozstrzygnięcie sądu, uzasadnienie, powinno tego rodzaju insynuacje zakończyć. Niestety, okazuje się, że nadal jest to powtarzane przez niektórych polityków czy dziennikarzy niektórych stacji. W TVN nie ma jakiejkolwiek refleksji w tej sprawie. Dosyć grania tą śmiercią czy innymi ludzkimi dramatami. Rozmawiajmy o programach".

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy