Widmo atomowej wojny. Były agent CIA twierdzi: - Putin użyje broni jądrowej!

Artykuł
canva.com

W obliczu klęsk, jakie Rosja ponosi na froncie na Ukrainie, może dojść do tragedii atomowej. - Władimir Putin został zapędzony do narożnika, dlatego z dnia na dzień coraz bardziej prawdopodobne staje się użycie przez niego taktycznej broni jądrowej - stwierdził były agent CIA Robert Baer w rozmowie ze stacją CNN.

- Myślę, że szanse na deeskalację konfliktu są bliskie zeru. Putin po prostu nie może oddać tak dużo terytorium i postrzegany jako przegrany pozostać przywódcą Rosji – argumentował Robert Baer. Zdaniem byłego agenta CIA niepowodzenia w walce z Ukrainą i presja wewnętrzna w Rosji nie będą miały żadnego wpływu na decyzję rosyjskiego prezydenta. Baer dodał, że jest mało prawdopodobne, aby Putin wycofał wojska i negocjował zakończenie wojny.

- Jest politykiem twardej ręki, tak się przedstawiał przez ostatnie 20 lat, i nie ustępuje dysydentom. Jest osaczony. Nie przewiduję, żeby się ugiął - stwierdził były agent CIA i jak zaznaczył - powołując się na swe kontakty z Rosjanami - są oni przekonani, że Putin zamierza uciec się do broni jądrowej. - Nie wiem, jak dobrze są zorientowani, ale ta groźba – a początkowo była to groźba – wraz z jego rosnącymi kłopotami zwiększa prawdopodobieństwo, że użyje broni jądrowej – przestrzegał były agent CIA.

 

Źródło: PAP, Twitter/@OnlyCurrentNews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy