Wawrzyk w Republice: pamiętamy Sikorskiego jak blatował się z Rosją [wideo]

Tomasz Domański 28-09-2022, 20:20
Artykuł
Telewizja Republika

- Racjonalnie? Racjonalnie to trudno wytłumaczyć zachowanie Radosława Sikorskiego, stwierdził w wieczornym wywiadzie Telewizji Republika wiceszef polskiej dyplomacji Piotr Wawrzyk. "Pamiętamy jednak jego politykę blatowania się z Rosją i ten "twitt" wpisuje się w politykę prorosyjską", mówił na naszej antenie. Pokazuje też to, że poprzednia ekipa była prorosyjska i antyamerykańska. Taka była polityka PO-PSL. Kierowanie się na współpracę z Rosją i z Niemcami. Sikorski w moim przekonaniu się po prostu nie nadawał na szefa MSZ i tym wpisem to pokazał, dodał gość Adriana Stankowskiego.

- Pamiętajmy, że Sikorski był kiedyś drugą osobą w państwie, był marszałkiem Sejmu, przypomniał Wawrzyk. "Wiemy też, że był ponownie przymierzany do piastowania funkcji szefa MSZ. Wyobraźcie sobie państwo, jaka byłaby jego polityka? Tolerowanie agresywnych zachowań Władimira Putina i głaskanie rosyjskiego niedźwiedzia", odparł gość Republiki.

Dyplomata nawiązał też bezpośrednio do eksplozji na Bałtyku.

"Jedynym krajem, który miał w tym interes, to była Rosja. Sejsmografy potwierdziły jednoznacznie tę diagnozę. Celem Putina jest wywołanie jeszcze większych niepokojów społecznych przez to, że gazu będzie mniej, co oznacza, że będzie drożej", zauważył. "Te naciski mają wymóc próbę dogadania się z Rosją i zaprzestania pomagania Ukrainie", ocenił Wawrzyk.


Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy