Tylko PiS może zatrzymać nielegalnych migrantów. Kaczyński: od września będziemy zbierać podpisy pod żądaniem referendum ws. wypowiedzenia paktu migracyjnego

Artykuł
Telewizja Republika

Od września będziemy zbierali podpisy pod żądaniem nowego referendum, które miałoby dotyczyć żądania wypowiedzenia paktu migracyjnego – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę w Pułtusku. Zapowiedział też przygotowanie nowego programu partii, a obecnie rządzących nazwał nihilistami.

W sobotę w Pułtusku odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której lider PiS podsumował ostatnie miesiące, a także nakreślił plany ugrupowania na kolejne miesiące.

W wystąpieniu przypomniał, że podczas ostatnich wyborów parlamentarnych zorganizowano referendum m.in. ws. przyjmowania migrantów. Jak mówił, referendum to było bojkotowane, tak, by było ono nieważne i „to się udało”.

„Od września będziemy zbierali podpisy pod żądaniem nowego referendum” – ogłosił. „To musi być podstawa, do innego żądania, bo jesteśmy przekonani, że takie referendum, jeśli do niego dojdzie, wygramy. Żądania wypowiedzenia tego paktu (migracyjnego – PAP)” – dodał Kaczyński.

Lider PiS mówił też, że ugrupowanie będzie pracowało nad nowym programem. „Jest jasne, że na te zbliżające się wybory (prezydenckie – PAP) i te późniejsze, parlamentarne, musimy mieć nowy program, bo sytuacja się ciągle zmienia” – powiedział. Jak wskazał, w tym programie musi się znaleźć projekt zmian konstytucyjnych. „Tak, żeby tego rodzaju działania, jak te, które mogliśmy obserwować w telewizji, czy pod prokuraturą, były radykalnie utrudnione” – dodał szef PiS.

Źródło: portal Telewizja Republika; PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy