Suski: za czasów PO nie działało państwo, za to działały mafie [wideo]

Telewizja Republika

"Kiedy mówiliśmy o fuzji Lotosu z Orlenem, politycy Platformy Obywatelskiej występowali na konferencjach prasowych występując przeciwko tej fuzji, mówiąc o tym, że będzie to szkodliwe dla tej firmy. Dzisiaj dowiadujemy się, że tam po prostu była sieć pajęcza interesów Platformy Obywatelskiej z różnymi, prywatnymi podmiotami", powiedział dziś podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej przewodniczący Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych Marek Suski. "Polska za czasów Donalda Tuska nie dbała o interes państwa", skwitował poseł PiS.

Pytał też, w jaki sposób zabezpieczano interes Skarbu Państwa przy operacjach, gdzie pojawiały się firmy-słupy, czyli firmy istniejące tylko w internecie, a które wymieniały się fakturami i działały w taki sposób, że nie płacono za rachunki, a odbierano od Skarbu Państwa profity z tytułu VAT.

"Po fuzji wyszły dokumenty, z których wynika, że państwo polskie straciło setki milionów. Około chyba 200 milionów złotych już w tej chwili po tej fuzji Orlen musiał zapłacić zaległych podatków, wyłudzonych przez spółki, które żerowały na majątku Skarbu Państwa", mówił.

Jak ocenił, "Polska za czasów Donalda Tuska nie dbała o interes państwa". "Wszyscy inni wiedzieli, że te spółki to jest lipa, tak samo jak Amber Gold, i podobne zasady obowiązywały w tych firmach" - dodał. "Jeśli nawet pojawiały się sygnały, a myśmy takie sygnały składali do prokuratury, były to blokowane", podkreślał.

Posłuchaj więcej. Zobacz nagranie.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy