Spotkanie na szczycie. Przedstawiciele rządu i NSZZ. W tle paląca kwestia

Tomasz Domański 22-09-2022, 10:01
Artykuł
Telewizja Republika

W Zakopanem rozpoczęło się posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność z udziałem przedstawicieli rządu. Związkowcy będą rozmawiali z ministrami m.in. o wsparciu dla przedsiębiorstw energochłonnych. Udział w spotkaniu zapowiedzieli: minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, wiceminister aktywów państwowych Maciej Majewski oraz wiceminister finansów Artur Soboń.

Rządowe Centrum Legislacji w środę opublikowało projekt ustawy o zasadach realizacji programów wsparcia przedsiębiorców w związku z sytuacją na rynku energii. Zgodnie z projektem ustawy limit wydatków przeznaczony na realizację programów wsparcia przedsiębiorców ma wynieść: w 2022 r. – 5 mld zł; w 2023 r. – 8,2 mld zł; a 2024 r. – 4,1 mld zł.

Oprócz zapowiadanego tematu wsparcia przedsiębiorstw energochłonnych, Komisja Krajowa na czele z przewodniczącym Piotrem Dudą, będzie także dyskutować z przedstawicielami rządu o podwyżkach dla pracowników strefy budżetowej oraz o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.

Obrady odbywające się w Ośrodku Konferencyjno – Wypoczynkowym „Hyrny” są zamknięte dla mediów, ale po ich zakończeniu planowany jest briefing prasowy z udziałem ministrów i przedstawicieli "Solidarności".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy