Spór o Patrioty. Brać, czy nie brać? Oto jest pytanie. Konieczny. Mróz [wideo]

Telewizja Republika

"O te baterie jest bardzo trudno. Wiemy, ile lat mija, żebyśmy wyposażyli Polskę w dwie baterie, w cztery. Jakie jest zagrożenie w tej chwili wojenne", mówił w audycji "Potrójne espresso" senator i przewodniczący rady naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej Wojciech Konieczny. Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie zaznaczył, że "Niemcy są częścią NATO i my też jesteśmy. Te rakiety niemieckie nie broniłyby tylko Polski. One broniłyby Europy", podkreślił.

"My mamy doświadczenia z niemiecką armią, ma doświadczenia z niemiecką armią cała Europa, a nawet można powiedzieć cały świat. Jedno co możemy o niej powiedzieć, to ona jest niestety skuteczna", poiwiedział w rozmowie z Aleksandrem Wierzejskim polityk i lekarz w jednym.

"Naszym interesem jest to, aby ukraińskie niebo było chronione", odparł tymczasem senator PiS Krzysztof Mróz. Parlamentarzysta z Jeleniej Góry uważa, że "jeżeli rakiety przylecą rosyjskie, to muszą przelecieć przez Ukrainę i lepiej, żeby były zestrzeliwane na terytorium Ukrainy", ocenił.


Posłuchajcie całej rozmowy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy