Sobolewski w Republice: Sikorski stał się „pożytecznym” idiotą [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

- Będziemy starali się dowiedzieć, skąd w oświadczeniu majątkowym Radosława Sikorskiego pojawiło się 800 tys. euro nieopisanych dochodów – oświadczył sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski w Telewizji Republika.

- Tylko idiota, albo jeszcze gorzej, nawet boję się tego nazwać, mógłby taki wpisem się posłużyć – stwierdził Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, komentując słynny tweet Radosława Sikorskiego o atakach na gazociągi Nord Stream. – Można się dziwić, jeśli się nie zna Radosława Sikorskiego. Osoba, która kreuje się na znawcę polityki międzynarodowej wypuszcza taki wpis… Rosja od razu wykorzystuje go w propagandzie. To było do przewidzenia. Sikorski stał się użytecznym idiotą dla Rosji i Putina. Jeden wpis, a skutki będziemy odczuwali przez wiele lat. Zauważył go cały świat, USA również – ocenił gość Telewizji Republika.


- Będziemy starali się dowiedzieć, skąd w oświadczeniu majątkowym Radosława Sikorskiego pojawiło się 800 tys. euro. Będziemy chcieli, aby Platforma Obywatelska odniosła się słów Radosława Sikorskiego; zajęła stanowisko, bo go unika – dodał sekretarz generalny PiS.

- Sytuacja wokół ataków na gazociągi Nord Stream jest bardzo niebezpieczna. Otworzyliśmy Baltic Pipe, nasze źródło życia. To kluczowa inwestycja dla naszego kraju. Te wydarzenia to dla nas sygnał, aby jeszcze lepiej strzec gazociągu. Ataki to część wojny hybrydowej, jaka wypowiedziała Rosja Zachodowi – stwierdził Krzysztof Sobolewski w Telewizji Republika.

Cała rozmowa z Krzysztofem Sobolewskim w oknie poniżej. Polecamy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy