SKANDAL! W miesiącu tragedii na granicy bohaterstwo broniących ją żołnierzy „uczczą” dziś pokazem... „Zielonej granicy” w kinach w całej Polsce!

Portal TV Republika, wch 20-06-2024, 07:30
Artykuł
Twitter, NCK

Powiedzieć, że to skandal - to nic nie powiedzieć! W słowniku ludzi kulturalnych nie ma jednak odpowiednich słów, by skomentować "zaproszenie", jakie znajduje się na stronie internetowej Narodowego (!) Centrum Kultury. Ta podległa (albo raczej POdległa) resortowi "kultury i dziedzictwa narodowego" placówka zachęca do obejrzenia dziś... "Zielonej granicy". Projekcje tego "dzieła" mają się odbyć w największej sieci kinowej w Polsce -"Helios" - części Grupy Agora S.A., wydawcy m. in. "Gazety Wyborczej".

Obrońcy naszych granic od 2021 roku stali się ofiarami bezprzykładnego hejtu w wykonaniu środowisk celebryckich, przedstawicieli totalnej opozycji (obecnie tworzącej koalicję 13 grudnia) i innych tego rodzaju pseudoautorytetów. Nie darowali sobie oni niczego, obrzucając naszych żołnierzy najbardziej wulgarnymi określeniami.

Określenia wzięte wprost z rynsztoka jednak nie wystarczyły, trzeba było "słusznemu gniewowi demokratów" dać "intelektualną" i "kulturalną" podpórkę. Stała się nią "Zielona granica" Agnieszki Holland. Film, przedstawiany, w miarę politycznych potrzeb, raz - jako paradokument - oparty na "zweryfikowanych faktach" i mówiący w zwiazku z tym "prawdę, całą prawdę i tylko prawdę", a dwa (gdy pokazane w obrazie Holland "fakty" okazały się kłamstwami - jak np. ten o "karmieniu" nachodźców szkłem z rozbitego wcześniej przez polskiego strażnika granicznego termosa) - filmem wyłącznie fabularnym, który faktów nie przedstawia, bo po prostu nie musi, ale za to zawiera "głębokie treści humanistyczne".

Takim też przekazem "zachęca" NCK do obejrzenia kłamliwego, antypolskiego filmidła, zniesławiającego obrońców naszych granic. A wszystko to dzieje się równo dwa tygodnie po śmierci śp. Mateusza Sitka, polskiego żołnierza zamordowanego przez nachodźcę. Prezydent Andrzej Duda nadał pośmiertnie temu młodemu, niespełna 21-letniemu, bohaterowi (awansowanemu na sierżanta) Krzyż Zasługi za Dzielność. Narodowe Centrum Kultury i sieć "Helios" "uhonorowały" jego śmierć i bohaterstwo innych obrońców naszych granic ogólnopolskim pokazem kłamliwego filmu.

"Bezczelne są...", jak napisał Haszek w „Przygodach dobrego wojaka Szwejka”.

Skandalicznym "zaproszeniem" na "Zieloną granicę" zajął się profil Służby w akcji: "Czy to jakaś celowa kampania przeciw @Straz_Graniczna Najpierw we Wrocławiu wystawiane są prace przeciw Straży Granicznej "zdejmij mundur przeproś matkę", to teraz w Warszawie Narodowe Centrum Kultury, nadzorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaprasza wszystkich na seans filmu Zielona Granica Agnieszki Holland", czytamy na Twitterze Swa.

Źródło: NCK, Twitter, Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy