Raport Nielsena: rośnie popularność Telewizji Republika, rosną zasięgi

portal tvrepublika.pl 02-09-2022, 16:31
Artykuł
Telewizja Republika

Polacy coraz bardziej przekonują się do naszej stacji. Bogata oferta programowa, ciekawe rozmowy. To wszystko procentuje. W przeciągu ostatniego roku Telewizja Republika zwiększyła swój udział w rynku medialnym niekiedy ponad dwukrotnie w odniesieniu do poprzednich wyników.

Jak informuje firma Nielsen, światowy lider w dziedzinie pomiaru oglądalności, danych i analiz, w sierpniu 2022 w grupie komercyjnej A4+ Telewizja Republika uzyskała jeden z lepszych wyników w historii nadawania, 0,09%. W analogicznym okresie roku ubiegłego było to 0,06%.

Takie są fakty: TV Republika wśród najczęściej cytowanych telewizji w Polsce [ranking]

W grupie A16-59 w sierpniu 2022 wyniki oglądalności wyniosły 0,05%, w roku ubiegłym wynik wyniósł 0,02%. Z kolei w grupie A4+ w lipcu 2022 osiągnęliśmy wynik 0,07%, a w grupie A16-59 0,05%.

Pisaliśmy wcześniej: TV Republika od poniedziałku w wersji HD. Sygnał udostępni sieć UPC

"Od półtora roku TV Republika notuje nieustanny wzrost oglądalności. Najbardziej cieszy w grupie ludzi młodych, bo aż o 150 proc. choć widzów przybywa we wszystkich grupach", powiedział w rozmowie z portalem tvrepublika.pl redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz.

Zobacz też: Z kanału 214. na 64. Telewizja Republika na nowej wyższej pozycji w C+

"Bardzo obawiałem się tych wakacji, kiedy Polacy masowo wyjechali na wypoczynek. Po raz pierwszy od wybuchu epidemii, zainteresowanie telewizjami informacyjnymi spada. Jednak rok do roku oglądalność jest wyższa i to znacząco", informuje nasz prezes.

Tylko u nas: Przebojowy piątek w TV Republika. Gala. Koncert i nowy program [wideo]

"To sukces całego Zespołu. Bardzo cieszą też stałe rosnące zasięgi na YouTube. Widać wyraźnie, że nauczyliśmy się walczyć o widza. Są ich dzisiaj miliony", podsumował Tomasz Sakiewicz.


Telewizję Republika można odbierać drogą satelitarną, w sieciach kablowych oraz w internecie. Jesteśmy też dostępni w cyfrowej telewizji naziemnej na Śląsku w ramach MUX-TVS na kanale 30. Warto podkreślić, że od 1 sierpnia dostawca usług multimedialnych spółka UPC dołączyła do swojej oferty nasz kanał w wersji HD.


Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy