Popołudniowy spacer nie wchodzi dziś w grę. No chyba, że z parasolem!

Artykuł
canva.com

Dziś na popołudnie bez opadów mogą liczyć tylko mieszkańcy północnego zachodu kraju. Na pozostałym obszarze możliwe są słabe opady śniegu, a miejscami - deszczu. Synoptycy IMGW przestrzegają - na południu i w centrum możliwe są marznące opady mżawki powodujące gołoledź.

W godzinach popołudniowych nad całym krajem będzie pochmurno. Tak mówi prognoza na dzisiejsze popołudnie. 

"Sobota bez opadów będzie możliwa tylko na północnym zachodzie. Na pozostałym obszarze spodziewane są słabe opady śniegu. Na południowym zachodzie, lokalnie w centrum, możliwe są opady marznącej mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 6 stopni Celsjusza w Zakopanem, do plus 3 w Kołobrzegu. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, na północy kraju skręcający na kierunek zachodni", informuje IMGW-PIB.

W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na południowym zachodzie możliwe też rozpogodzenia. Miejscami prognozowane są słabe opady śniegu, na Pomorzu również deszczu ze śniegiem, a nad samym morzem deszczu. Miejscami wystąpią opady słabego deszczu i marznącej mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od minus 7 na południu i północnym wschodzie, minus 4 w centrum, do minus 2 na zachodzie i plus jednego nad samym morzem. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany, wiejący z zachodu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy