Polska wysyła żołnierzy do Francji

Artykuł
https://polska-zbrojna.pl/

Dowództwo Operacyjne wysyła Polski Kontyngent Wojskowy "Olimp" do Francji. Wszystko z powodu zbliżających się Igrzysk Olimpijskich. Nasi żołnierze pomogą na miejscu w zabezpieczeniu sportowej imprezy.

W czwartek prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego "Olimp", by wzmocnić francuską armię. Wojskowi znad Wisły będą nad Sekwaną zabezpieczać nie tylko tradycyjne igrzyska, lecz także następujące po nich 27. Igrzyska Paraolimpijskie.

"W ramach współpracy militarnej z Republiką Francuską, Polska realizować będzie wojskową misję, działając w składzie międzynarodowych sił zadaniowych zdolnych do przeciwdziałania aktom terroryzmu, m.in. poprzez zdolności do poszukiwania i rozpoznania materiałów wybuchowych" - czytamy w komunikacie Dowództwa Operacyjnego RP.

Do Francji wyślemy wyspecjalizowane zespoły wraz z służbowymi psami tropiącymi. Czworonogi te wyszkolone są w zakresie pirotechniki. Najwięcej żołnierzy w kontyngencie pochodzić będzie z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów oraz Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej. Akcją z polskiej strony kieruje podpułkownik Damian Zalewski.

Źródło: portal Telewizja Republika / Polsat News

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy