Partia Razem nie opuści Nowej Lewicy, ale stawia ultimatum

Portal TV Republika, wch 24-06-2024, 10:30
Artykuł
PAP

"Rada Krajowa Partii Razem nie podjęła decyzji dotyczącej opuszczenia klubu Lewicy", powiedział Polskiej Agencji Prasowej Jakub Niewiadomski, członek prezydium Rady Krajowej Razem. O pozostaniu w klubie dyskutowano podczas wczorajszych obrad.

"Rada Krajowa uznała, że dalsze funkcjonowanie tak, jak to było do tej pory, nie ma większego sensu. Oczekujemy od Zarządu Krajowego podjęcia rozmów z władzami Nowej Lewicy na temat tego, czy jesteśmy w stanie wypracować nowy sposób wspólnego funkcjonowania. Od wyników tych rozmów uzależniamy dalsze działanie w ramach klubu", powiedział PAP Jakub Niewiadomski, członek prezydium Rady Krajowej Razem.

W przesłanym PAP komunikacie Razem podkreślono, że "złe wyniki wyborcze pokazały głęboki kryzys, w którym znajduje się dziś projekt Lewicy. W opinii Rady rząd, do którego część Lewicy weszła, rozczarował lewicowych wyborców. Kluczowe postulaty, z którymi Lewica szła do wyborów w 2023 r., nie są realizowane. Zaostrza się kryzys mieszkaniowy, rosną koszty utrzymania: energii, ogrzewania, żywności, kobiety nadal nie mają prawa do decydowania o swojej ciąży. Lewica jako całość traci przez to na wiarygodności".

"Dlatego Rada zobowiązała przewodniczących partii do pilnego spotkania z władzami Nowej Lewicy i dała im mandat do rozmów na temat przyszłości klubu" — dodano.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy