PKN ORLEN wchłania potentata na rynku recyklingu. To czesko-włoskie konsorcjum

Tomasz Domański 22-09-2022, 11:43
Artykuł
Telewizja Republika

"Podpisaliśmy umowę przejęcia włosko-czeskiej firmy Remaq, jednego z liderów recyklingu w Europie Środkowej. Zgodnie ze strategią do 2030 r. na wartościowe produkty chcemy przerabiać rocznie nawet 400 tys. ton odpadów. Dzięki transakcji będziemy dysponować już około 10 proc. tych mocy", poinformował na Twitterze prezes multienergetycznego giganta z Polski Daniel Obajtek.


PKN Orlen wyjaśnił, że włosko-czeska firma Remaq powstała w 2004 roku. Koncentruje się na handlu recyklatami tworzyw sztucznych, w szczególności polipropylenu, polietylenu i polistyrenu. W 2009 roku firma otworzyła zakład produkcyjny w strefie przemysłowej Otrokovice w Czechach. Posiada tam cztery nowoczesne linie do regranulacji tworzyw sztucznych o łącznej wydajności blisko 29 tys. ton rocznie. Jej przychody przekraczają pół miliarda koron czeskich rocznie (około 100 mln zł).

Zobacz też: Atom przyszłością energetyczną Polski. PKN Orlen rozpoczyna inwestycje [wideo]

Przejęcie firmy Remaq przez Grupę Orlen planowane jest do końca marca 2023 roku. Podpisana przez Orlen Unipetrol umowa na zakup włosko-czeskiej firmy Remaq (...) jest jednym z elementów realizacji strategicznych planów koncernu,

Źródło: PAP/PKN Orlen

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy