Orlen chce sprzedać Polskę Press. Czy regionalne gazety i portale ponownie trafią w ręce Niemców?

Portal TV Republika, wch 24-06-2024, 10:45
Artykuł
PKN Orlen

Polska Press trafi na sprzedaż. Nowy prezes naftowego giganta w rozmowie z "Financial Times" powtórzył, że nie widzi powodu, by spółka wchodziła w skład biznesu Orlenu. "Będziemy szukać inwestora, który ją odkupi za uczciwą cenę", powiedział Ireneusz Fąfara, co cytujemy za Business Insider Polska.

Jak przypomina portal, od momentu przejęcia sterów nad największą polską spółką nowy prezes wielokrotnie podkreślał, że jego celem jest m. in. "odbudowanie ładu korporacyjnego w formie". Pisał o tym w liście do pracowników, mówił o tym także podczas prezentacji wyników za I kw. 2024 r. Teraz podkreślił ten cel w rozmowie z "Financial Times".

""Muszę podkreślić, że spółka medialna Polska Press jest dla Orlenu całkowicie zbędna. Będziemy szukać inwestora, który odkupi ją za uczciwą cenę", powiedział Ireneusz Fąfara, co jest pierwszą tak jednoznaczną decyzją w tej sprawie. Wcześniej jedynie kilkukrotnie powtarzał, że nie rozumie, co Polska Press robi w układance biznesowej Orlenu", czytamy w Business Insider Polska.

Źródło: Business Insider Polska

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy