Morawiecki: wolne słowo jest dziś niesione na sztandarach Telewizji Republika

Portal TV Republika,jb 15-06-2024, 10:00
Artykuł
Screenshot Portal X
PortalX@MorawieckiM

„Ponieważ jesteśmy pozbawiani kolejnych mediów, wycinani z różnych formatów, to chcę przede wszystkim podziękować przede wszystkim Tomkowi Sakiewiczowi i Republice. Za to, że wolne słowo, które przez lata było marzeniem naszych pokoleń, dziś jest niesione na sztandarach Telewizji Republika, bardzo, bardzo za to dziękuję” - powiedział wczoraj były premier Mateusz Morawiecki podczas XIX Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie.

Po rozmowie w piątkowym wydaniu serwisu informacyjnego Telewizji Republika „Dzisiaj”, były premier Mateusz Morawiecki spotkał się z Klubowiczami Gazety Polskiej. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o obecnej rzeczywistości w Polsce.

W pierwszej kolejności zwrócił się do Klubowiczów oraz osobiście do Tomasza Sakiewicza. „Przyszły takie czasy na nasz ojczyznę, że ludzie, którzy są dobrzy w samoorganizacji mają ogromne znaczenie dla naszej ojczyzny. Ponieważ jesteśmy pozbawiani kolejnych mediów, wycinani z różnych formatów to chcę przede wszystkim podziękować przede wszystkim Tomkowi Sakiewiczowi i Republice” - przyznał najpierw, ściskając dłoń redaktora naczelnego stacji.

Za to, że wolne słowo, które przez lata było marzeniem naszych pokoleń, dziś jest niesione na sztandarach Telewizji Republika, bardzo, bardzo za to dziękuję - zaznaczył. Zwrócił się do Klubowiczów, którzy - w opinii byłego premiera - „należą do pokoleń niepokornych”. - Bohdan Cywiński w „Rodowodach Niepokornych”, pisząc o naszych przodkach z końca XIX, początku XX wieku, wskazał, że ci nie poddawali się tamtej beznadziei. Teraz jesteśmy źli, wściekli na to, co oni robią z Polską, jak niszczą Polskę - porównał. Pomyślcie, że przeżywamy jako Polska znacznie lepszy czas, niż tamten dramatyczny stan po powstaniu styczniowym, kiedy ci najbardziej zahartowani rodacy nieśli nadzieję, kaganek oświaty, pracę u podstaw. Nieśli to wszystko, co posłużyło dwadzieścia lat później odbudowie i odzyskaniu niepodległości. Wy jesteście tymi niepokornymi tych czasów. I dziękuję wam za to - powtórzył były szef rządu Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: portal TV Republika,niezalezna.pl,PortalX

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy