Kolejny mecz polskiego napastnika w Barcelonie. Jak zagrał Lewandowski?

Twitter/@FCBarcelona

Robert Lewandowski zagrał trzeci mecz dla Barcelony. Polak gola nie strzelił gola, ale jego klub pokonał New York Red Bulls 2:0 w ostatnim meczu towarzyskim podczas amerykańskiego zgrupowania. „Lewy” grał do 73. minuty.

Robert Lewandowski miał kilka sytuacji, najwięcej ze swoich dotychczasowych meczów w Barcelonie. Zabrakło skuteczności, ale z drugiej strony fani Barcy mogą się pocieszać, że prawie 34-letni napastnik jest aktywny, dochodzi do tych okazji. Jak podkreślają zagraniczni obserwatorzy, skuteczność też wkrótce przyjdzie... „Lewandowski miał kilka wyraźnych szans, w 20., 24. i 58. minucie, ale kataloński debiutant wciąż nie trafił do siatki” - napisała francuska agencja AFP.

Bramki dla Barcelony zdobyli Francuz Ousmane Dembele w 40. i Holender Memphis Depay w 87. minucie. Ten drugi zastąpił na boisku właśnie Lewandowskiego. Na stadionie Red Bull Arena w Harrison w New Jersey w ekipie gospodarzy wystąpił inny z polskich napastników - Patryk Klimala, który zagrał w pierwszej połowie.

Spotkanie z New York Red Bulls było ostatnim sprawdzianem Katalończyków podczas tournee po Stanach Zjednoczonych. Drużyna Xaviego Hernandeza sezon ligowy w Hiszpanii rozpocznie 13 sierpnia meczem u siebie z Rayo Vallecano. Wcześniej Barcelona zagra jeszcze towarzyskie spotkanie z meksykańskim Pumas UNAM - 7 sierpnia.

Źródło: PAP, Twitter/@FCBarcelona