Kaczyński w Oleśnicy: Polska jest dzisiaj zalewana kłamstwem [wideo]

Tomasz Domański 24-09-2022, 16:06
Telewizja Republika

Polska jest zalewana kłamstwem. Trwa akcja, która zmierza do tego, by przedstawić białe jako czarne a czarne jako białe, mówił podczas spotkania z mieszkańcami Oleśnicy na Dolnym Śląsku szef partii rządzącej. "Dobrym przykładem tej akcji jest przemalowywanie się pewnych ludzi na polskich patriotów", dodał Jarosław Kaczyński.

"Jestem praktykującym katolikiem i w związku z tym wierzę w to, że człowiek może się zmienić, można przecież uzyskać zbawienie nawet poprzez prawdziwy, autentyczny żal na łożu śmierci. Ci ludzie, życzę im stu lat, do łoża śmierci jeszcze pewnie trochę mają. Jeżeli chcą być dzisiaj polskimi patriotami, a szczególnie jeden taki pan jest, to może z dziesięć lat potrenuje. A za 10 lat zobaczymy, czy mówi o Polakach +Polacy+, czy mówi o Polakach +ludność+. Ja go znałem od kilkudziesięciu lat i wiem, jak to było", powiedział prezes PiS.

"On (Donald Tusk, [przyp. red.) o tym, że nie będzie kandydował na Prezydenta Rzeczypospolitej mojemu świętej pamięci bratu powiedział już w 2009 r. w lecie, w Pałacu Prezydenckim, czyli krótko mówiąc już wtedy wiedział, że ma tę drogę otwartą. A polski patriota może mieć różne cechy, ale w życiu publicznym tak bardzo mówić nieprawdę, nie chcę już użyć określenie +łgać+, to na pewno się w to nie wpisuje. Polski patriota, który zaszedł bardzo wysoko, służy Polsce, a nie innemu państwu na zachód od naszych granic", skwitował Kaczyński.

Pełne wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości w oknie powyżej. Polecamy!


Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy