Jaki zbeształ Sikorskiego: PO, to jest partia onuc rosyjskich [wideo]

Tomasz Domański 28-09-2022, 14:21
Artykuł
Radek Sikorski MEP @radeksikorski / Telewizja Republika

"To co Sikorski napisał wpisuje się w szereg działań PO, ale jednak przechodzi wszelkie granice wyobrażenia w sytuacji, w której dziś jesteśmy", stwierdził europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki. "Jednym słowem PO od samego początku do końca, PO - partia onuc. To co wczoraj Sikorski zrobił dokładnie wpisuje się w to wszystko, co PO robiła przez te wszystkie lata. Sugerowanie, że najważniejszy członek NATO zaatakował Nord Stream, to w czyim to jest interesie? Nikt tak nie kompromituje Polski, jak politycy PO", mówił wyjątkowo porytowany. Ocenił, że "to ogromny skandal".

W poniedziałek wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu. Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wycieki.

We wtorek odniósł się do tego były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski (KO). "Thank you, USA." - napisał na Twitterze zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

W środę Jaki na konferencji prasowej w resorcie sprawiedliwości podkreślił, że "Polska od samego początku bardzo mocno angażuje się jasno po stronie Ukrainy, po stronie napadniętego, a nie po stronie Rosji". "Nie po raz pierwszy są od tego odstępstwa w postaci ważnych polityków opozycji, w tym wypadku Radosława Sikorskiego", zaznaczył europoseł.

Według niego to co "Sikorski napisał wpisuje się w szereg działań PO, ale jednak przechodzi wszelkie granice wyobrażenia w sytuacji, w której dziś jesteśmy".

Jaki podkreślił, że w odniesieniu do Nord Stream "politycy PO twierdzili, dokładnie tak jak Rosja, że to jest projekt prywatny". "Właśnie Radosław Sikorski mówił, że Polska powinna do tego projektu dołączyć", zaznaczył.

Wcześniej Solidarna Polska zażądała od Platformy Obywatelskiej i jej lidera Donalda Tuska "co najmniej zawieszenia, jak nie wyrzucenia tego szkodnika, jakim jest Radosław Sikorski"

 

Sprawa była też przedmiotem porannej rozmowy w Republice. Serdecznie polecamy!

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy