Hiszpania obejmuje prowadzenie w tabeli! Potknięcie Portugalii

Adrian Burzyński 13-06-2022, 00:14
Twitter/UEFA Nations League

Kolejna seria gier 4. grupy, dywizji A dobiegła końca. Prowadzenie w tabeli objęła Hiszpania, która pewnie ograła Czechów (2:0) na swoim terenie. W drugim spotkaniu, Portugalczycy niespodziewanie przegrali ze Szwajcarią (1:0) i tym samym stracili pozycję lidera.

Przed 4. serią spotkań, liderem grupy była Portugalia, która nie zaznała dotychczas smaku porażki. Ponadto świetny bilans bramkowy 7-1, z pewnością był dobrym omenem przed starciem ze Szwajcarią.

Hiszpanie wcześniej również byli niepokonani, lecz dwukrotnie musieli dzielić się punktami, ze swoim sąsiadem z Półwyspu Iberyjskiego oraz reprezentacją Czech.

Podczas meczu w Maladze, ekipa La Furia Roja udowodniła, że przydomek „Czerwona Furia” nie wziął się znikąd. Na Estadio La Rosaleda byliśmy świadkami popisu graczy Luisa Enrique. Gospodarze kontrolowali przebieg gry przez praktycznie pełne 90. minut, dokumentując swoją przewagę trafieniami w obydwu połowach.

Tym samym po bramkach Carlosa Solera i Pablo Sarabii, Hiszpania wysunęła się na pozycję lidera elitarnej grupy Ligi Narodów. W tym pomogła jednak grająca w drugim składzie Portugalia, która niespodziewanie uległa Szwajcarii (1:0).  Decydujący gol padł w 57. sekundzie meczu, co sprawiło że Haris Seferović stał się autorem najszybszej bramki w krótkiej historii rozgrywek.

Zmagania w 2. grupie, dywizji A dobiegły już końca. Ostanie dwa spotkania drużyny rozegrają dopiero, podczas wrześniowego zgrupowania.

Pełne wyniki tej serii gier w oknie poniżej.

Źródło: Telewizja Republika