Drugi mecz „Lewego” w Barcelonie. Trafił? Czy na drodze stanął Szczęsny?

Twitter/@LaczyNasPilka

Dwa polscy piłkarze zagrali w starciu na szczycie: Juventus – Barcelona. Bramki ekipy z Turynu strzegł Wojciech Szczęsny, a próbował go pokonać nowy snajper Katalończyków, Robert Lewandowski. Lepszy okazał się nasz reprezentacyjny bramkarz, bo Lewy gola nie strzelił. W meczu był remis 2:2.

Robert Lewandowski, z numerem 12 na koszulce, grał do 62. Minuty, a zmienił go Holender Memphis Depay. Wojciecha Szczęsnego dwukrotnie, w 34. i 40. minucie, pokonał Francuz Ousmane Dembele, który przedłużył kontrakt z Barceloną i wraca do wielkiej formy. Dla „Starej Damy” trafiał natomiast Moise Kean w 39. i 51. minucie.

To był drugi mecz polskiego napastnika w barwach „Dumy Katalonii”. Trzy dni temu zagrał w pierwszej połowie spotkania z Realem Madryt w Las Vegas. Barca podczas tournee po Stanach Zjednoczonych ma rozegrać jeszcze jedno spotkanie - 31 lipca z New York Red Bulls (gra tam Polak, Patryk Klimala).

34-letni Lewandowski 5 sierpnia ma zostać oficjalnie zaprezentowany na stadionie Camp Nou.