Czy to koniec koalicji partii Hołowni i Kosiniaka-Kamysza?

Portal TV Republika/jb 19-06-2024, 18:45
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X@Tysol

Słaby wynik Trzeciej Drogi wywołał wśród polityków obu partii spore rozgoryczenie i chęć do szybkich rozliczeń. Część polityków Polski 2050, m.in. wiceministra edukacji Joanna Mucha i b. eurodeputowana Róża Thun, która nie zdobyła mandatu, oceniły, że formuła Trzeciej Drogi wyczerpała się i partie powinny się rozejść. Najprawdopodobniej w przyszłą środę, czyli w dniu w którym rozpoczyna się posiedzenie Sejmu, odbędzie się wspólne posiedzenie klubów PSL-TD i Polska 2050-TD, tematem będzie przyszłość naszej koalicji - podkreślają politycy Trzeciej Drogi.

W wyborach do europarlamentu Trzecia Droga, czyli koalicja PSL i Polski 2050 zdobyła 6,91 proc. głosów, co przełożyło się na trzy mandaty, które uzyskali: Michał Kobosko (Polska 2050), Krzysztof Hetman (PSL) i Adam Jarubas (PSL).

„Rozumiem panią Różę Thun, ale akurat jej poglądu nie podzielam. Ona może rozejść się, nikt nie jest niewolnikiem, ale wydaje się, że to gremia statutowe będą decydować, czy się rozchodzimy, czy się nie rozchodzimy" - podkreślił marszałek senior.Zgorzelski przekazał też, że PSL i Polska 2050 "spotkają się na najbliższym posiedzeniu Sejmu na wspólnym klubie parlamentarnym", który - jak mówił - "odbędzie się prawdopodobnie w środę". "Tam z pewnością będziemy mogli w przyjaznej, koleżeńskiej atmosferze porozmawiać o tym, co było i zastanowić nad tym, co dalej" - podkreślił Zgorzelski. Najbliższe posiedzenie Sejmu planowane jest w dniach 26-28 czerwca.

Spotkanie obu klubów potwierdzają też inni politycy Trzeciej Drogi. "Wiem, że coś takiego ma być. Zawsze spotkać się można, tego nie można nikomu odmówić, natomiast pytanie jest takie, czemu ma to służyć?" - podkreślił poseł Jarosław Rzepa (PSL). Przekazał też, że spotkanie to jest inicjatywą Polski 2050. Wiceszefowa PSL, posłanka Urszula Pasławska zwróciła uwagę, że obowiązki szefa klubu PSL-TD sprawuje obecnie wicemarszałek Zgorzelski. "Widocznie wicemarszałek tak to sobie zaplanował" - powiedziała Pasławska.

Wspólne posiedzenie klubów potwierdzają też w nieoficjalnych rozmowach politycy Polski 2050. Podkreślają, że trwają ustalenia szczegółów spotkania. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w przyszły wtorek odbędzie się zamknięte posiedzenie klubu PSL-TD, które również dotyczyć ma przyszłości dalszej koalicji ludowców z Polską 2050. Jaka przyszłość czeka Trzecią Drogę, przekonamy się wkrótce...

Źródło: Niezalezna.pl,PAP,PortalX

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy