Czy NFZ upadł i zostanie sprywatyzowany? Przedstawiciel Naczelnej Izby Lekarskiej: „Plotki są, że w cieniu wielkiego zwycięstwa uśmiechniętej Polski NFZ zbankrutował”

Artykuł
pexels.com / platforma X

Ta wiadomość nie pojawiła się w mediach rządowych. Wiadomo z jakich przyczyn: w uśmiechniętej Polsce po prostu nie wolno o tym pisać. A chodzi o poważną sprawę, czyli o nasze zdrowie. Wczoraj pojawiła ię informacja, że NFZ pod rządami PO czeka prywatyzacja. Taką perspektywę przedstawił na portalu X Damian Patecki, anestezjolog, członek komisji ds. kształcenia i prezydium Naczelnej Izby Lekarskiej, który napisał, że obecnie NFZ już zbankrutował.

- Plotki są, że w cieniu wielkiego zwycięstwa uśmiechniętej Polski NFZ zbankrutował, a dyrektorzy rozważają ograniczanie wizyt, operacji etc. Na stole są wszystkie opcje łącznie z amerykańskim gambitem, czyli cichą prywatyzacją. Te nieliczne, publiczne placówki, które zostaną przemianujemy wzorem Ameryki na szpital imienia Miłosierdzia Bożego, bo nic innego nie będziemy w stanie pacjentom zaoferować - pisze Damian Patecki na platformie X.

 

Na stronie kancelarii Rady Ministrów pojawił się "Projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o działalności leczniczej", który został tak skomentowany przez Janusza Cieszyńskiego: "Będą zamykać szpitale".

 

Wczoraj pojawiły się również informacje, że Izabela Leszczyna, z wykształcenia polonistka, jako minister zdrowia zapowiedziała, że ministerstwo będzie karać te szpitale, w których będzie odmawiać się dokonywania aborcji. Lekarze, powołujący się na obowiązującą i zgodną z polskim prawem klauzulę sumienia, którzy będą odmawiać dokonywania procederu aborcyjnego będą ponosić konsekwencje. Słychać również zapowiedzi ze strony rządzących o karanie aptek, które nie chcą sprzedawać tzw. tabletki dzień po dzieciom. To wszystko wpisuje się w to, co napisał Damian Patecki. Jeśli faktycznie NFZ upadł, zostanie sprywatyzowany to Polacy będą pozbawieni podstawowej konstytucyjnej wartości jaką jest ochrona zdrowia.

Źródło: portal Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy