Cel: zdobyć pieniądze! 88-latek skazany za udział w napadach na banki

Portal TV Republika, kk 22-06-2024, 15:15
Artykuł
ktvq.com

88-letni Steven Whitecloud, mieszkaniec Billings w amerykańskim stanie Montana, skazany został na dwa lata więzienia za udział w dwóch napadach na bank. Następne trzy lata będzie pod nadzorem sądowym.

Prokuratura poinformowała, że mężczyzna przyznał się w lutym do napadów. Jako kierowca czekał w samochodzie na swojego wspólnika Patricka Justice'a. Federalna sędzia okręgowa Susan P. Watters skazując Steven'a Whiteclouda na karę pozbawienia wolności, nakazała mu jednocześnie zapłacić 3092 dolarów odszkodowania.

Zgodnie z dokumentami sądowymi ustalono, że 24 sierpnia 2023 roku Justice wszedł do US Bank w Billings, wręczył kasjerowi notatkę z żądaniem pieniędzy, otrzymał je i uciekł samochodem. Cztery dni później Justice w banku Wells Fargo, podobnie przedstawił kasjerowi żądanie i powiedział mu, że jest „przewiązany pasami”. Pracownik zinterpretował to jako „uzbrojony w broń”. Kasjer dał mu pieniądze, po czym Justice uciekł.

AP podała, powołując się na prokuraturę, że mężczyzna i jego wspólnik zostali aresztowani po drugim napadzie. Policja odkryła ich w samochodzie, odpowiadającym opisowi pojazdu, którego użyli przy pierwszym napadzie na bank. Funkcjonariusze złapali ich po pościgu.

Whitecloud powiedział śledczym, że zasugerował wspólne rabowanie banków w celu zdobycia pieniędzy, tak jak to robił już w przeszłości. Przyznał się do napadu na bank w 2008 roku i podpowiadania wspólnikowi, które banki należy obrabować. Miał wówczas 72 lata.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy