Awantura w Republice. O poprawkę. Bartoszewski kontra Lichocka [wideo]

Tomasz Domański 04-12-2022, 14:13
Telewizja Republika

W czwartek Sejm miał głosować nad uchwałą uznającą Rosję za państwo sponsorujące terroryzm. Podczas wieczornej debaty reprezentanci klubów zgodnie wyrazili poparcie dla uchwały. W debacie do projektu została jednak zgłoszona poprawka PiS, która wywołała sprzeciw opozycji. Posłowie opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu nad poprawką, a kworum zostało zerwane. Sprawę w programie "Polityczna kawa" skomentowała dziś poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka i poseł poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicji Polskiej Władysław Teofil Bartoszewski.

"Nie przedstawiono żadnych dowodów na to, że samolot rządowy z polską delegacją został zestrzelony, zbombardowany. I dlatego prokuratura nie zakończyła śledztwa w tej sprawie, bo nie uznaje tego za dowód", stwierdził reprezentant ludowców w parlamencie. Inaczej podszedł jednak do wytłumaczenia rezolucji zatrwierdzonej przez Parlament Europejski.


"Poprawka była jak pokropienie po głowie wodą święconą, to był popis jakiejś histerii związanej z jakimś totalnym ograniczeniem,
powiedziała z kolei polityk PiS. "Zrobiliście obstrukcję. Nie pozwolimy na to, aby na następnym posiedzeniu Sejmu nie było kworum", skwitowała.


Posłuchajcie całej dyskusji.Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy